עבריתEnglish

על התוכנית שלנו

כי מצוינות באה בחשבון...

עלינופרסומים ומדדיםאנשי צוותכתבו עלינו

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה הינה מייסודם של פרופ' צבי ארד ז"ל ופרופ' ברנרד פינצ'וק בשנת 1982.
התוכנית מופעלת מטעם המרכז הישראלי לקידום מדעי המתמטיקה (ע"ר) ופועלת בשיתוף עם המחלקה למתמטיקה של אוניברסיטת בר אילן. שנה"ל התשפ"ב הינה שנת ה-40 לפעילותה של התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה וסך תלמידיה מונה מעל ל-9,000 תלמידים בכיתות ו'-י' מכל רחבי הארץ.

מסלולי הלימוד אותם מציעה התוכנית הינם:

תוכנית ההעשרה מתמטית (ו'-ז')

תוכנית האצה לבגרות (החל מכיתה ח')

לימודי המשך אקדמיים

תלמידי התוכנית נהנים מכיתות קטנות והומוגניות, רמה לימודית התואמת את יכולותיהם וחוויית למידה שאין שני לה. הלמידה בתוכנית מקנה לתלמידים חינוך והכוונה למצוינות כמו גם קרש קפיצה אקדמי להגעה לפסגות.

מטרות התוכנית

  • טיפוח החשיבה והמצוינות המתמטית תוך העצמת התלמידים המוכשרים.
  • העשרה בידע מתמטי על היבטיו השונים מעבר לנלמד במסגרות הפורמאליות.
  • קידום התלמידים המוכשרים אל חוד החנית של האקדמיה בישראל.

תוכנית העשרה המתמטית אופציה ב'


תוכנית ההעשרה המתמטית:

תוכנית ההעשרה המתמטית, כמשתמע משמה, מטרתה היא העשרת התלמידים מבחינה מתמטית. במהלכה נחשפים התלמידים אל תכנים אשר אינם נכללים בתוכנית הלימודים הרגילה ואשר באמצעותם זוכים התלמידים, לא רק בשיטות ופיתוח דרכי חשיבה, כי אם גם בהרגלי למידה נכונים ולמידה חווייתית. התוכנית מיועדת לתלמידי כיתות ו'-ז' (תוכנית שונה לכל שנתון).

תוכנית האצה לבגרות תלת שנתית

קרא עוד


תוכנית האצה לבגרות :

תוכנית ההאצה לבגרות מאפשרת לתלמידיה מסלול לימודים החל מכיתה ח' ועד למועד הבגרות במהלכו לומדים התלמידים לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל (עפ"י תוכנית הלימודים של משרד החינוך). כיתות לימוד הומוגניות וקטנות מן הרגיל במספר, איכות התלמידים הנבחרים ורמת ההוראה הגבוהה, מאפשרת לתלמידינו לקצר את 5 שנות הלימוד בבית הספר למספר שנים ולסיים בהצטיינות מרובה את בחינת הבגרות במתמטיקה. תלמידי התוכנית לא רק עוברים הכנה לימודית לקראת בחינת הבגרות אלא גם זוכים ליהנות מהקניית הרגלי למידה נכונים, רכישת כלי ניהול זמן נכונים וכן, העשרה נוספת על החומר הנלמד. התוכנית מיועדת לתלמידים החל מכתה ח'

לימודי המשך אקדמיים

קרא עוד


לימודי המשך אקדמיים:

בתום הלימודים בתוכנית או אף במהלכה , נפתחים שערי האקדמיה בפני בוגרי התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה. אוניברסיטת בר אילן, כמו גם אוניברסיטאות ומכללות נוספות, מאפשרות לבוגרי התוכנית שילוב באקדמיה במסלולי לימודים לתואר ראשון במתמטיקה, פיזיקה, מדעי המחשב, הנדסות ובמדעים מדוייקים מקבילים אחרים. למסלולים אלו ניגשים התלמידים בעודם תלמידי תיכון ומערכת שעות מיוחדת מאפשרת להם שילוב זה. בוגרי התוכנית אשר בוחרים להמשיך במסלול האקדמי אינם נדרשים בציון פסיכומטרי עם כניסתם ובאפשרותם לסיים את כלל התואר הראשון בסוף שנת י"ג (תוך קבלת דחיית שירות מצה"ל).

מסלול הלימודים מיועד לתלמידי י"א-י"ג. קרא עוד