עבריתEnglish

תוכנית האצה לבגרות
(החל מכיתה ח')

לשאוף גבוה ולהצטיין

תוכנית ההאצה לבגרות מאפשרת לתלמידיה מסלול לימודים בן 3 שנים במהלכו לומדים התלמידים לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל אליה הם ניגשים בסוף כיתה י' (עפ"י תוכנית הלימודים של משרד החינוך). כיתות הלימוד ההומוגניות והקטנות מן הרגיל במספר, איכות התלמידים הנבחרים ורמת ההוראה הגבוהה, מאפשרות לתלמידינו לקצר ל-3 שנים ולסיים בהצטיינות מרובה את בחינת הבגרות במתמטיקה. תלמידי התוכנית לא רק עוברים הכנה לימודית לקראת בחינת הבגרות, אלא גם זוכים ליהנות מהקניית הרגלי למידה נכונים, רכישת כלי ניהול זמן נכונים וכן העשרה נוספת על החומר הנלמד.

לתוכנית שתי מטרות מרכזיות:

א. סיום בהצטיינות את בחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל (ע"פ תוכנית הלימודים החדשה של משרד החינוך). מלבד הנושאים המומלצים לבגרות, תוכנית הלימודים כוללת נושאי העשרה מתמטית ונושאים הדרושים ללימודים אקדמיים במדעי הטבע והמתמטיקה.

ב. המשך ישיר ללימודים אקדמיים (החל מכיתה י"א). בוגרי התוכנית משולבים במסלולי לימוד לתואר ראשון במתמטיקה ו/או במדעים מדויקים מקבילים אחרים. הלימודים נעשים על בסיס מובנה להשלמת התואר בסוף שנת י"ג או על בסיס של קורסי צבירה המקנה נקודות אקדמיות הנשמרות לסטודנט לכשיגש למסלול לימודים מן המניין. בוגרי התוכנית משולבים באוניברסיטת בר אילן ובשלוחותיה, כמו גם, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת חיפה.

מסגרת הלימודים:

  • תוכנית האצה לבגרות במהלך השנים ח′-י′.
  • לפחות 30 מפגשים לאורך שנה"ל המתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצוהריים.
  • משך כל מפגש הינו 4 שעות אקדמיות (3 שעות ורבע).

אוכלוסיית יעד לבחינת הקבלה:

תלמידי כתה ז′ מוכשרים במתמטיקה. תלמידים צעירים מכיתה ז' המעוניינים להיבחן, חייבים להיות מוגדרים כמחוננים/מצטיינים ע"י משרד החינוך.

מידע נרחב אודות תוכנית האצה לבגרות נהלי התנהגות בבחינותמידע אודות התאמות בבחינות

אתר הסרטונים

לצפייה בלוח לימודים, חופשות ובחינות תשפ"ד - לחצו כאן