עבריתEnglish

מחנה קיץ

הורים ותלמידי שכבות ו'-ז' יקרים!

סופסוף, אחרי המתנה של שנתיים- זה קורה!
מחנה קיץ של התוכנית לנוער נוכשר במתמטיקה חוזר!
תלמידים מוכשרים מכל רחבי הארץ
4 ימים בכפר נוער רזיאל , אשר מאובטח 24 שעות
לינה בחדרים של 3-4 חניכים
3 ארוחות חמות ביום
כ-20 חניכים בקבוצה עם מורה ומדריך צמודים.
פעילויות מתמטיות מעשירות בכל יום
פעילויות ספורטיביות ומגבשות לילדים
בריכה בכל יום!

חוויות ממחנה קיץ 2018
לאחר תקופה ארוכה של מחשבות וחלומות, זכינו השנה, סוף סוף, להוציא לפועל לראשונה את "מחנה הקיץ של התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה", מיזם שהצלחתו הושגה מעבר למשוער.
ב-30 ליולי ניתן האות וכ-80 תלמידים, עם עיניים טובות וסקרניות, מעט מפוחדות, הגיעו לכפר הנוער "רזיאל" בהרצליה, מתוך כוונה לנסות משהו חדש.
צוות המחנה, אשר הורכב ממיטב מורי התוכנית, גרם להם להבין מהר מאד שהם בידיים טובות.
ילדי המחנה חולקו לארבע קבוצות, אשר את שמותיהן בחרו בעצמם. כיאה למחנה שמכבד את עצמו, עד מהרה יצרו הילדים שלטים, סמלים, שירי מורל ומשחקי היכרות, אשר גרמו להם להכיר ילדים מוכשרים מכל רחבי הארץ והפכו אותם מהר מאד לקבוצות מגובשות.
הזמן הרי טס כשנהנים, ומאותו רגע הכל עבר מאד מהר.....
במהלך הימים הבאים התחרו הילדים במגוון תחרויות, נגעו בתחומים שונים כמו מטריצות , אלקטרוניקה, כפיתה וקשרים (ובדרך קצת טופולוגיה..), עסקו באמנות מהטבע, הכנת ראש דשא וגרפיטי בוץ. כמו כן, התנסו בסדנאות אופטיקה עם לייזרים ומראות ואף הפילו ביצים מקומות עליונות מבלי לשבור אותן...בתוך כל זה, מצאו גם זמן להשתכשך בבריכה, לשחק ואף להתחרות.

איכות הילדים באה לידי ביטוי לכל אורך המחנה. משימה מאתגרת במיוחד, איתה התמודדו ברמה גבוהה יותר היתה הכנת חדרי בריחה בעצמם. במקוריות יוצאת מן הכלל, השתמשו הילדים בסיפורים יצירתיים ביותר, כמו פריצה לבנק עם קרני לייזר אימתניות, קודים על ביצים והצפנות מיוחדות. חדר עם טירה ובה מפלצת רעבה, שיש לדאוג לה לפאי אוכמניות לאכילה, על מנת שלא תאכל את באי החדר. לשם כך צריך היה לאסוף מצרכים שונים, אשר כל אחד מהם התחבא מאחורי חידה, צופן או קוד מסובך יותר. בחלק מן החדרים היו חידות גימטריות, חידות ויזואליות, דיו סתרים ועוד ועוד...בזמן הפעילות בין החדרים, תענוג היה לראות את שיתוף הפעולה בין המוחות הצעירים והמבריקים האלה.
בסופו של כל יום בילו הילדים ערב מושקע באופן שונה: בערב הראשון צפו הילדים בסרט המיוחד "מאחורי המספרים", כשבידיהם, איך לא, פופקורן...

בערב השני נערכה מסיבת ריקודים, בה עקבו כולם אחרי כוריאוגרפיות שהוקרנו במסך ענק...הערב השלישי עבר עלינו במשחקי הגיון מקסימים...ובערב הרביעי, כמעט מבלי לשים לב, הגיע מפגש הסיכום....מפגש בו זכינו לגלות עוד טפח מכשרונם של הילדים המקסימים. בערב כשרונות זה, נגנו הילדים על חליל, כינור, גיטרה ופסנתר, שרו, הציגו קסמים, המחיזו והציגו הצגות וכל אלה, יחד עם החברויות החדשות שנוצרו במהלך המחנה, תועדו במגנט מזכרת.
את השבחים שקבלנו מהורי הילדים לא נשכח הרבה זמן... תענוג היה לשמוע מההורים עד כמה נהנו הילדים מהמחנה ועד כמה זו היתה הצלחה מבחינתם. כולם ביקשו מאתנו שהמחנה יהפוך למסורת ואנחנו לא יכולנו שלא להסכים.....
אז להתראות במחנה קיץ 2019 בתוכניות לנוער מוכשר במתמטיקה !