עבריתEnglish
על התכנית
about-the-program

על התוכנית שלנו

כי מצויינות באה בחשבון...

עלינופרסומים ומדדיםאנשי צוותכתבו עלינו

התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה הינה מייסודם של פרופ' צבי ארד ז"ל ופרופ' ברנרד פינצ'וק בשנת 1982.
התוכנית מופעלת מטעם המרכז הישראלי לקידום מדעי המתמטיקה (ע"ר) ופועלת בשיתוף עם המחלקה למתמטיקה של אוניברסיטת בר אילן. שנה"ל התשע"ח הינה שנת ה-36 לפעילותן של התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה וסך תלמידיה מונה מעל ל-6,500 תלמידים בכיתות ו'-י' מכל רחבי הארץ.

מסלולי הלימוד אותם מציעה התוכנית הינם:

תוכנית ההעשרה מתמטית (ו'-ז')

תוכנית האצה לבגרות (החל מכיתה ח')

לימודי המשך אקדמיים

תלמידי התוכנית נהנים מכיתות קטנות והומוגניות, רמה לימודית התואמת את יכולותיהם וחוויית למידה שאין שני לה. הלמידה בתוכנית מקנה לתלמידים חינוך והכוונה למצויינות כמו גם קרש קפיצה אקדמי להגעה לפסגות.

מטרות התוכנית

תוכנית העשרה המתמטית אופציה ב'


תוכנית ההעשרה המתמטית:

תוכנית ההעשרה המתמטית, כמשתמע משמה, מטרתה היא העשרת התלמידים מבחינה מתמטית. במהלכה נחשפים התלמידים אל תכנים אשר אינם נכללים התוכנית הלימודים הרגילה ואשר באמצעותם זוכים התלמידים, לא רק בשיטות ופיתוח דרכי חשיבה, כי אם גם בהרגלי למידה נכונים ולמידה חווייתית.התוכנית מיועדת לתלמידי כיתות ו'-ז' (תוכנית שונה לכל שנתון).

קרא עוד

תוכנית האצה לבגרות תלת שנתית


תוכנית האצה לבגרות :

תוכנית האצה לבגרות מאפשרת לתלמידיה מסלול לימודים החל מכיתה ח' ועד למועד הבגרות במהלכו לומדים התלמידים לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל (עפ"י תוכנית הלימודים של משרד החינוך). כיתות הלימוד ההומוגניות והקטנות מן הרגיל במספר, איכות התלמידים הנבחרים ורמת ההוראה הגבוהה, מאפשרת לתלמידינו לקצר את 5 שנות הלימוד בבית הספר למספר שנים ולסיים בהצטיינות מרובה את בחינת הבגרות במתמטיקה. תלמידי התוכנית לא רק עוברים הכנה לימודית לקראת בחינת הבגרות אלא גם זוכים ליהנות מהקניית הרגלי למידה נכונים, רכישת כלי ניהול זמן נכונים וכן, העשרה נוספת על החומר הנלמד.התוכנית מיועדת לתלמידים החל מכתה ח'-

קרא עוד

לימודי המשך אקדמיים


לימודי המשך אקדמיים:

בתום הלימודים בתוכנית או אף במהלכה , נפתחים שערי האקדמיה בפני בוגרי התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה. אוניברסיטת בר אילן, כמו גם אוניברסיטאות נוספות, מאפשרות לבוגרי התוכנית שילוב באדמיה במסלולי לימודים לתואר ראשון במתמטיקה או במדעים מדוייקים מקבילים אחרים. למסלולים אלה ניגשים התלמידים בעודם תלמידי תיכון ומערכת שעות מיוחדת מאפשרת להם שילוב זה. בוגרי התוכנית אשר בוחרים להמשיך במסלול האקדמי אינם נדרשים בציון פסיכמוטרי עם כניסתם ובאפשרותם לסיים את כלל התואר הראשון בסוף שנת י"ג (תוך קבלת דחיית שירות מצה"ל).

מסלול הלימודים מיועד לתלמידי י"א-י"ג. קרא עוד