עבריתEnglish

אגרת ברכה מאת מנהלת התוכנית


הורים ותלמידים יקרים,

אני ניגשת לכתיבת איגרת זו בהתרגשות רבה,

מדוע בהתרגשות?
שכן בכל שנה [מעל ל- 20 שנה], כאשר אני עומדת מול הורים ותלמידים לפני פתיחת השנה, אני רואה הרבה מאוד נערים ונערות יקרים, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו וכל אחד מהם לא רק מוכשר, אלא הסוכר של הדובדבן שבקצפת, בבואי לכתוב איגרת זו אני נרגשת לראות בעיני רוחי את אותם מסוכרים יקרים ניגשים לקרוא עם הוריהם את דבריי . אין לי ספק ונסיוני רב הוא, כי לאחר שתיכנסו לעולם המופלא של תוכניתנו עולמכם עומד להשתנות, בעיקר לתלמידים, אך גם להורים... זו הסיבה שאני כותבת ונרגשת , שכן אני מבינה את גודל האחריות ועוצמת הדברים הכתובים וההשפעה שתהא לה עליכם.

הכל התחיל משני פרופסורים לפני 39 שנה..... :-)

לפני 39 שנה, שני פרופסורים בכירים מהמחלקה למתמטיקה מאוניברסיטת בר אילן – פרופ' צבי ארד ופרופ' ברנרד פנצ'וק, החליטו לנסות למצוא פתרון ולתת מענה עבור תלמידים מוכשרים במתמטיקה, הצמאים לידע וקצב לימודים מוגבר. הם חלמו על תכנית, שתאפשר לתלמידים בה לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, תוך אמונה שהמתמטיקה, שהינה אם כל המדעים והשפה הבסיסית איתה ניתן לפתח וללמוד את יתר המדעים, היתה הנושא החשוב ביותר שלדעתם יש לפתח בתלמידים.

פרופ' ארד ופרופ' פינצ'וק ראו לנגד עיניהם מטרה עתידית ורחוקה של סיוע בהכשרת הדורות הבאים, שיהוו את חוד החנית של המדע והטכנולוגיה בארץ ובעולם!

בהצלחה,
אלישבע פרידמן
מנהלת התוכנית.