עבריתEnglish

ערב השקה שהוקדש לזכרו של פרופ' צבי ארד ז"ל

השקת ספרה החדש של פרופ' נצה מובשוביץ- הדר על מקומו של החינוך המתמטי בישראל - הוקדש לזכרו של פרופ' צבי ארד ז"ל, ממייסדי התוכניות לנוער מוכשר במתמטיקה:

K-12 Mathematics Education in Israel - Issues and Innovation

לצפיה בסרטון לחץ כאן
ביום שלישי 15.5.18 בערב חגיגי ומיוחד, הושק ספר חדש בעריכתה של פרופ' נצה מובשוביץ- הדר, המכיל בתוכו אוסף מאמרים שנכתבו על ידי אנשי מקצוע בעלי שם בתחום המתמטיקה ותחומים משיקים לה המעלים היבטים שונים בתחום החינוך המתמטי בישראל.
הערב, אשר התקיים באולם כנסים באוניברסיטת בר אילן, משך אליו את מרבית כותבי המאמרים בספר וכן אנשי מקצוע רבים, אשר מכירים בחשיבותו של הנושא.
באירוע מגוון ולא שגרתי נשזרו זה לצד זה מילות ברכה, זיכרון, מוזיקה ודיונים מקצועיים בליווי כיבוד לאורחים הנכבדים.
את הערב פתחו בדברים עורכת הספר, פרופ' מובשוביץ - הדר, נציג ההוצאה לאור, מר רוברטו ספינדל, פרופ' ברנרד פינצ'וק ממייסדי התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, וכן ראש התוכנית האקדמית לנוער באוניברסיטה, פרופ' עוזי וישנה.
כמו כן, נאמרו דברים לזכרו של פרופ' צבי ארד ז"ל, ממייסדי התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, אשר הלך לעולמו לאחרונה.
בהמשך הערב נהנו הנוכחים מקטע נגינה בצ'לו, שבוצע על ידי פרופ' אמריטוס אליעזר רואן, מהמחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בר אילן והנוכחים השתתפו בקבוצות דיון פוריות ומרתקות, אשר עסקו בנושאים שונים המופיעים בספר.
את האירוע חתם פרופ' ליאו קורי, דיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב בהרצאתו המרתקת על התפתחות השפה המתמטית העברית.
בתיאום ראוי לציון ובהירתמות מקצועית של הנהלת התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה יחד עם הנהלת אוניברסיטת בר אילן והמחלקה למתמטיקה, הועבר ערב ייחודי, אשר יתכן ויהווה פתיח לערבים דומים לו בעתיד וישים את החינוך המתמטי ואנשיה במקום גבוה בהרבה.

להמשך קריאה