עבריתEnglish

ניצן טור, בוגר התכנית, זוכה אולימפיאדה ארצית

ניצן טור- תלמיד התכנית מחיפה, זוכה מקום ראשון באולימפיאדת המתמטיקה

אולימפיאדת המתמטיקה הישראלית היא תחרות בארבעה שלבים, המהווה חלק מרכזי בתהליך המיון לקביעת נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית.

הסיסמה המלווה את המשתתפים לאורך התחרות הינה: "נבון, יותר! חכם יותר! משכיל יותר!" ואכן כך. טובי התלמידים מרחבי הארץ משתתפים בתחרות ורק המצטיינים בכל שלב זוכים להעפיל אל השלב הבא.

ב07-06-2011, נערכה במכון וייצמן למדע שברחובות אולימפיאדת המתמטיקה הארצית. המשתתפים, תלמידים מרחבי הארץ שבשבילם היה זה השלב הרביעי בתחרות, הגיעו (הפעם זה לא בהתכתבות) אל הקמפוס שברחובות על מנת להתחרות על המקום הראשון. הזוכה במקום הראשון מוביל את נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית הכוללת בני נוער מכל העולם המתעניינים במתמטיקה ומגיעים לתחרות ידידותית, קשה ויוקרתית. התחרות מעודדת כישרונות צעירים, שיתוף פעולה וקשרים בין לאומיים בין בני נוער בעולם.

הזוכה במקום הראשון השנה הוא ניצן טור, תלמיד כיתה ט' מחיפה. ניצן הוא תלמיד התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה הלומד בשנתו השנייה בתכנית התלת שנתית- מסלול לימודים מואץ לבגרות, אליה ניגשים בסוף כיתה י'.

"אין ספק כי הלמידה בתכנית לנוער מוכשר במתמטיקה תרמה לי רבות והביאה אותי אל הנקודה שבה יכולתי להתמודד באולימפיאדת המתמטיקה הארצית. תודה רבה למיכאל ריינהרץ, המורה שלי, שדחף אותי מלכתחילה לגשת לתחרות, ליווה אותי ותמך בי לאורך כל התחרות."

הנהלת התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, המורים והתלמידים כולם, מברכים את ניצן במיטב הברכות לרגל זכייתו במקום הראשון. גאים אנו על כל זכייה של מי מתלמידינו המהווים את העתודה האקדמית של מדינת ישראל בתחום המתמטיקה.

ניצן טור, בוגר התכנית, זוכה אולימפיאדה ארצית