עבריתEnglish

כנס בוגרים תשע"ח

כמידי שנה לאחר הבגרות במתמטיקה, התקיים ב-3/6/18 כנס הבוגרים השנתי למסיימי תוכנית ההאצה לבגרות. בכנס זוכים בוגרינו להכיר מקרוב ולפרטי פרטים את מגוון תוכניות הלימוד אותן מציעות המחלקות למתמטיקה, פיזיקה, הנדסה ומדעי המחשב של אוניברסיטת בר-אילן.
בכנס השתתפו בוגרים מכל רחבי הארץ, מאשקלון בדרום ועד למשגב בצפון, יחד עם בני משפחותיהם. הבוגרים, שאך לפני שבוע סיימו את הבגרות במתמטיקה, גדשו את אולם וואהל מפה לפה, שוחחו עם ראשי המחלקות ונציגיהם, פגשו בוגרים משנים קודמות הלומדים כיום במחלקות השונות וקיבלו חומרי הסבר והרשמה להמשך הדרך.
את הכנס פתחה הגב' אלישבע פרידמן, מנהלת התוכנית, אשר ברכה את הבוגרים על סיום מוצלח של תוכנית ההאצה לבגרות, ועוררה בבוגרים ובבוגרות השראה עם מגוון סיפורי הצלחה של בוגרים מהשנים האחרונות. אחריה עלה פרופ' עוזי וישנה, ראש התוכנית האקדמית של המחלקה למתמטיקה, אשר הציג את מכלול השיקולים בבחירת מסלול לימודים, את ציר הזמן לקבלת ההחלטות ע"י התלמידים, את אפשרויות השירות הפתוחות בפני מסיימי התואר לפני גיוס וחידד את ההבדלים בין מסלולי הלימוד המוצעים.כנס בוגרים תשע
אלישבע פרידמן, מנהלת התוכנית, מברכת את הבוגרים


בין לבין, זכו הבוגרים לשמוע מפי שלושה בוגרים הלומדים כיום במחלקות מתמטיקה ופיזיקה על הדרך אותה עברו, ועל המלצותיהם לבוגרים הטריים. לירז כתיב, בוגרת התוכנית שסיימה בשנת תשע"ה, ריגשה במיוחד את הנוכחים בדבריה [המובאים בסוף כתבה זו]. בסיום הכנס נשארו הנוכחים עוד שעה ארוכה לשאול את נציגי המחלקות שאלות אישיות ולמילות פרידה אישיות מצוות התוכנית לנוער מוכשר.
לבירורים על המסלולים האפשריים בפני הבוגרים [באוניברסיטת בר אילן] ניתן לפנות בדוא"ל לגברת מלי בכר בדוא"ל: Malka.bachar@biu.ac.il

צוות התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה מאחל לכל הבוגרים הצלחה בהמשך הדרך. אנו מקווים כי תבחרו את המסלול המתאים עבורכם, ותמשיכו בדרככם להיות חוד החנית של מדינת ישראל!


ברכת הבוגרת לירז כתיב:

ראשי מחלקות נכבדים, חברי סגל, הורים, ואחרונים חביבים בוגרות ובוגרים יקרים .
שמי לירז כתיב בת 18 וחצי. בעוד כחודש בע"ה אסיים את לימודי התואר הראשון במסלול מתמטיקה ופיסיקה ואמשיך במסלול הישיר לתואר שני מטעם התוכנית לסטודנטים מצטיינים בבר אילן.
ראשית, ברצוני להודות למשפחת בר אילן על התמיכה שנתנו לי ולשאר חבריי, במשך שלוש השנים האחרונות שבזכותם אנו עומדים לסיים את התואר בהצלחה.
לפני שלוש שנים ישבתי באולם הזה יחד עם הורי, בדיוק כמוכם. גם לנו היתה התלבטות גדולה, האם זהו הצעד הנכון עבורי, לימודים במסלול כפול במקביל לבחינות הבגרות בתיכון. החשש מפני גודל המשא והאתגר היה רב.
בפרשה "בהעלותך" אותה קראנו השבת, אומר משה רבנו "לא אוכל אנוכי לבדי לשאת את כל העם הזה כי כבד ממני", ועונה לו הקב"ה: "אספה לי שבעים איש מזקני ישראל ואצלתי מן הרוח אשר עליך ונשאו איתך במשא העם, ולא תישא אתה לבדך"
אכן, לבד המשא היה כבד מאוד. אולם, במהלך כל המסלול לא הייתי לרגע לבד . משפחתי התומכת בעורף, ומשפחת בר-אילן בחזית, יחד עם חבריי הפכו את המשא לקל יותר, ובהחלט אפשרי.
בכל פעם שהייתי זקוקה לסיוע כלשהו, תמיד קיבלתי יחס חם הן מפרופ' וישנה ומד"ר יוסי בן ציון ומכל הסגל והצוות התומך.
היום אני יכולה לומר לכם בביטחון גמור, בוגרים יקרים, שזהו הצעד הנכון. בשלוש השנים הבאות תיחשפו למתמטיקה שונה ממה שהכרתם. תלמדו לחשוב מחוץ לקופסא, לראות הכל מזווית חדשה. לשבת על בעיה ביחד ולנתח אותה מכל הכיוונים.

ולכם, הורים יקרים, חשוב לי לומר: זהו הגיל בו האישיות שלנו מתעצבת ברמה הגבוהה ביותר. בסופו של יום מעבר לתעודה ולתפקיד הנחשק בצבא. אני יוצאת פה עם כלים, יכולות מקצועיות, רמת חשיבה אחרת, בגרות וכמובן משפחה וחברים לחיים.
ואסיים במסר אליכם הבוגרים: כוונו גבוה – תגיעו גבוה. אני מזמינה אתכם לחוויה של החיים שלכם.
אז .. GO FOR IT

לירז כתיב, בוגרת התוכנית, מברכת את הבוגרים החדשים