עבריתEnglish

מידע למתקבלים לתוכנית העשרה מתמטית

מידע נרחב אודות התוכנית להעשרה מתמטית

פרוייקט חוויה מתמטית

כעת משהתקבלתם לתוכנית העשרה מתמטית לנוער מוכשר במתמטיקה [לתלמידים העולים לשכבות ו' או ז' התשפ"ב] ,תוכלו ללמוד על הצפוי לכם בכמה אופנים:

תוכנית ההעשרה המתמטית (תלמידי שכבות ו'-ז')

מידע למתקבל:

ראשית ברצוננו לברך אתכם, תלמידים והורים יקרים, על הצטרפותכם למשפחת "נוער מוכשר במתמטיקה".
מספר המתקבלים לתוכנית ההעשרה המתמטית עומד על כ-40% מהתלמידים המצטיינים המומלצים ע"י בתי הספר לבחינות הקבלה לתוכנית, כך שזכיתם להימנות על הטובים והמוכשרים ביותר.
התוכניות לנוער מוכשר במתמטיקה פועלות מטעם המרכז הישראלי לקידום מדעי המתמטיקה בשיתוף אוניברסיטת בר אילן לקידום וטיפוח נוער מצטיין במתמטיקה.

יעדים ומטרות:

אמצעים:

פתיחת צוהר לרב גוניות בעולם המתמטיקה - ע"י חשיפת התלמידים למגוון של נושאים שאינם מוכרים להם ושאינם נלמדים כלל בבתי הספר אולם נלמדים בהשראת עולם האקדמיה, כגון: לוגיקה, תורת המספרים, טופולוגיה, תורת הגרפים, תורת המשחקים וקומבינטוריקה, בד בבד עם נושאים מוכרים להם כגון: חידות גיאומטריות, סדרות וחידות מתמטיות, הנלמדים אף הם בצורה שונה מהמוכר להם עד כה.

יצירת חוויה חיובית סביב לימודי המתמטיקה
- אווירת הלימודים בתוכנית, היא אווירה של חוויה. פרט להרכב הקבוצה האיכותי ולמורה המקצועי, תכני הלימודים מועברים באופן מהנה במיוחד תוך שימוש באביזרים ועזרים שונים, ובאופנים שונים של העברה: משחקים, חידות, תחרויות, שימוש בתחפושות והמחזה וכיו"ב.

פיתוח חשיבה מתמטית ורכישת אסטרטגיות בפתרון בעיות שונות - התלמידים יחשפו לבעיות שונות, כך שידרשו לחקר ומחשבה עצמאית בהגעה אל הפתרון, דיון בכיתה בדרכי פתרון חלופיים, תוך שיתוף כלל התלמידים בדרכי הפתרון שהועלו מאפשרים הפריה הדדית.

מיצוי הפוטנציאל הגלום בתלמידים המוכשרים ע"י הצבת אתגרים חדשים ומעניינים - תוך כדי התוכנית יחשפו התלמידים לבעיות ברמות קושי שונות, אשר לצורך פתרונן ישתמשו התלמידים בכלים ובאסטרטגיות שלמדו.

בין הנושאים הנלמדים בתוכנית:

מבנה התוכנית:

משך הלימודים - 30 מפגשים בני שעתיים אקדמיות , במשך שנה"ל.
המשך הלימודים בתוכנית - המשך לימודים בין תוכנית העשרה – שנה א' (שכבה ו') לתוכנית העשרה – שנה ב' (שכבה ז') הינו ללא צורך בהיבחנות נוספת.
המעבר בין תוכנית העשרה שנה ב' (שכבה ז') לתוכנית האצה לבגרות לנוער מוכשר במתמטיקה (ח'-י') מותנה בבחינת קבלה, כאשר ניתן בונוס לתלמידי תוכנית העשרה בהתאם להמלצת המורה.
חופשות, חגים ומועדים - שנה"ל מתפרשת על פני החודשים ספטמבר-יוני לכל היותר. מועדי החופשות בהתאם לחגי ומועדי ישראל מפורסמים בלו"ז של התוכנית, המפורסם באתר התוכנית www.yuni.co.il.

הודעות על שינויים או ביטולים יימסרו באחת מדרכי ההתקשרות הבאות: הודעה מסודרת ע"י מורה/ת הקבוצה, הודעות הנשלחות בדואר אלקטרוני, שליחת מסרונים (SMS), וכן עדכונים בלוח המודעות של אתר התוכנית.

פעילויות מיוחדות - מלבד הלימודים השוטפים בכיתה אנו מקיימים גם פעילויות מיוחדות לשכבות השונות. שכבה ו' משתתפת בפעילות ה"חוויה המתמטית", פעילות בה התלמידים הופכים למורים צעירים ומעבירים פעילות מתמטית לתלמידי בית הספר שלהם. הפעילות מוצלחת מאוד והתלמידים מספרים על חוויה יוצאת דופן.
לתלמידי שכבה ז' קיימים מערכי שיעור עם המחשות ויזואליות ובניית תוצר התואם למערך השיעור.

כמו כן, לאורכה של השנה מתקיימת תחרות תוססת בפורום התוכנית בין תלמידי תוכנית ההעשרה. התחרות היא על בסיס שבועי ובה מועלות חידות לפורום התוכנית במהלך השבוע הילדים מנסים את כוחם (ומזלם) בניסיון לענות על החידה. התחרות נושאת פרסים בעבור המקומות 1 – 5 ופרס קבוצתי אחד.

דרישות ומטלות:

משמעת - הלימודים בתוכניות לנוער מוכשר במתמטיקה, הינם לימודי רשות ולא חובה. לפיכך, לא נוכל לשאת כל הפרת משמעת בקרב תלמידי התוכנית. תלמידים בעלי הפרות משמעת מוזהרים ואף מורחקים מהתוכנית באם ההפרות נשנות.

תיאום עם ביה"ס:

תקשורת עם ביה"ס - אנו מדווחים בתחילת כל שנת לימודים לבתי הספר אודות התלמידים הלומדים בתוכניתנו.

צוות התוכנית:

צוות מנהלי - כולל את מזכירות התוכנית וצוות ההנהלה העומד לרשותכם בטלפון ובדוא"ל בכל עניין טכני. פניות בדוא"ל הינן ערוץ תקשורת מועדף על פני פניות טלפוניות, מסיבות של יעילות המענה.

דוא"ל:yuni@yuni.co.il טלפון: 03-3027272

צוות פדגוגי - על הצוות הפדגוגי נמנים מורי התוכנית, מורים מעולים, כריזמטיים ומקצועיים אשר מהווים במצוינותם האישית דוגמא לתלמידי התוכנית. על הצוות הפדגוגי אמונים הרכזים הפדגוגיים של התוכנית לפי שכבות לימוד.

מורי התוכנית מעמידים עצמם לרשות התלמידים והוריהם במתן ייעוץ ועזרה בשעות קבועות שימסרו על ידם לתלמידים בשיעורים הראשונים. ניתן גם לפנות לרכזים הפדגוגיים של שכבות העשרה דרך המוקד: דוא"ל:yuni@yuni.co.il טלפון: 03-3027272

יצירת קשר ותכתובת שוטפת - תכתובת שוטפת נשלחת באמצעות הדוא"ל. אנא הקפידו לעדכן במערכת כתובת דוא"ל אשר נבדקת באופן תדיר, והקפידו להתעדכן בתכתובת השוטפת, שלרוב מיועדת להורי התלמידים.

עניינים טכניים הקשורים לרישום ותשלום:

מדיניות רישום ותשלום: מפורטים באתר התוכנית, תחת "הרשמה".

פרישה: במקרה של פרישה יש להודיע למזכירות התוכנית , על מנת למנוע אי נעימות אנא הקפידו שלא להסתפק בהודעה למורה על פרישתכם.

מה בהמשך?

תוכנית ההאצה לבגרות, היבחנות בבגרות 5 יח"ל בסוף כיתה י':

במהלך תוכנית ההעשרה יפתחו ילדיכם חושים מתמטיים, ירחיבו ויעשירו את עולמם המתמטי ובפרט - ייהנו. התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה מבטיחה פרט לרמת לימוד גבוהה, מורים איכותיים, אופק אקדמי ברור - אתגר רב.
תלמידי התוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, הינם לרוב תלמידים אשר אינם מוצאים את מקומם בכיתות ההטרוגניות בביה"ס הצמאים לאתגר וידע.

יתרונות התוכנית:

לחץ כאן לקריאה בהרחבה על תוכנית האצה