התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה (תלת שנתית)

''

התכנית התלת שנתית מאפשרת לתלמידיה מסלול לימודים בן 3 שנים במהלכו לומדים התלמידים לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל אליה ניגשים הם בסוף כיתה י'(עפ"י תכנית הלימודים של משרד החינוך). כיתות הלימוד ההומוגניות והקטנות מן הרגיל במספר, איכות התלמידים הנבחרים ורמת ההוראה הגבוהה, מאפשרת לתלמידינו לקצר את 5 שנות הלימוד בבית הספר ל-3 ולסיים בהצטיינות מרובה את בחינת הבגרות במתמטיקה.  תלמידי התכנית לא רק עוברים הכנה לימודית לקראת בחינת הבגרות אלא גם זוכים ליהנות מהקניית הרגלי למידה נכונים, רכישת כלי ניהול זמן נכונים וכן, העשרה נוספת על החומר הנלמד.

לתכנית שתי מטרות מרכזיות:

א. סיום בהצטיינות את בחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יח"ל (ע"פ תכנית הלימודים החדשה של משרד החינוך). מלבד הנושאים המומלצים לבגרות, תכנית הלימודים כוללת נושאי העשרה מתמטית ונושאים הדרושים ללימודים אקדמיים במדעי הטבע והמתמטיקה.

ב. המשך ישיר ללימודים אקדמיים (החל מכיתה י"א). בוגרי התכנית משולבים במסלולי לימוד לתואר ראשון במתמטיקה ו/או במדעים מדוייקים מקבילים אחרים. הלימודים נעשים על בסיס מובנה להשלמת התואר בסוף שנת י"ג או על בסיס של קורסי צבירה המקנה נקודות אקדמיות הנשמרות לסטודנט לכשיגש למסלול לימודים מן המניין. בוגרי התכנית משולבים באוניברסיטת בר אילן ובשלוחותיה, כמו גם, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת חיפה. 

מסגרת הלימודים: 

  • תכנית תלת-שנתית במהלך השנים ח′-י′.
  • לפחות 30 מפגשים לאורך שנה"ל המתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים.
  • משך כל מפגש הינו 4 שעות אקדמיות (3 שעות ורבע).

אוכלוסיית יעד לבחינת הקבלה:

תלמידי כתה ז′ מוכשרים במתמטיקה. אל בחינת הקבלה ניגשים התלמידים באמצע השנה בעודם תלמידי השנתון שמתחת.

לעיון בסילבוס שכבה ח' בתכנית האצה לחצו כאן.

למידע מפורט נוסף לחצו כאן