בחינות קבלה

רישום לבחינות הקבלה לקראת תשע"ח

תלמידים המעוניינים להתקבל לתכנית ההעשרה המתמטית או לתכנית התלת-שנתית נדרשים לעבור בחינת קבלה.

תהליך הקבלה מתחיל עוד בבתי הספר, שם רכזי המתמטיקה ממליצים לתלמידים מצטיינים במתמטיקה לגשת לבחינות הקבלה. יחד עם זאת, תלמיד המעוניין לגשת לבחינה יכול לעשות זאת גם ללא המלצה. 

הבחינות נערכות במוקדי פעילות התכנית ברחבי הארץ ובאוניברסיטת בר אילן. ניתן להיבחן באחד ממועדי הבחינה באזורי הלימוד בהרשמה מוקדמת באתר התכנית.
שימו לב! תקופת בחינות הקבלה מתפרסת על פני החודשים מרץ-יוני במוקדי הלימוד ברחבי הארץ ויש להירשם לבחינה מוקדם ככל הניתן על מנת להבטיח את היבחנותך באזור המועדף עליך. החל מחודש יוני, ישלחו בדוא"ל תשובת קבלה/אי קבלה לתכנית לנוער מוכשר במתמטיקה.

הרישום לבחינות הקבלה לקראת שנה"ל תשע"ח בסיומו, כל הנרשמים לבחינות שיתקיימו מעתה, במידה ויתקבלו, יוכלו להירשם על בסיס מקום פנוי. ניתן להירשם לבחינות קבלה בקישור כאן.

 

מעבר מתכנית ההעשרה המתמטית לתכנית התלת-שנתית

על כל תלמיד לעבור מבחני קבלה לקראת תכנית האצה לבגרות התלת שנתית (היבחנות מוקדמת בבגרות 5 יח"ל הכוללת אופק אקדמי), כולל בוגרי תכנית ההעשרה המתמטית. עם זאת, יש לציין כי ההשתתפות בתכנית ההעשרה המתמטית, תקל לעיתים על התלמידים לעבור את מבחני הקבלה לתכנית התלת-שנתית בשל הנסיון הלימודי שלהם הכולל פיתוח חשיבה מתמטית שנרכש בתכנית העשרה וינתן יתרון לתלמידי העשרה בקבלה לתכנית התלת-שנתית. אנו רושמים אוטומטית את כל תלמידי העשרה שכבה ז' שלנו לבחינות לקראת תכנית האצה לבגרות ומיידעים אותם אודות מועדי ההיבחנות.


תלמיד צעיר בתכנית

שימו לב! תלמיד צעיר – תלמיד הלומד בתכנית בשכבת גיל הגבוהה מגילו (לדוגמה: תלמיד הלומד בשכבת ח' ובבית ספרו לומד בשכבה ז' או שכבה נמוכה מכך), יוכל להיבחן בבחינת הבגרות רק אם יאובחן על ידי מכון סאלד/מכון קרני כמצטיין/מחונן. כמו כן, התלמיד יידרש להגיש בקשה להיבחן בבגרות מועדת חריגים ולא יהיה זכאי לציון שנתי בבואו להיבחן בבחינת הבגרות (ציון מגן). לעיון בחוזרי מנכ"ל בעניין זה, לחץ כאן.

חשוב לציין: כל גוף שמציע מבחני תרגול או הכנה לקראת מבחן הקבלה שלנו, לא עושה זאת מטעמנו או בהסכמתנו.