אולימפיאדה ע"ש פרופ' יוסף גיליס

בס"ד                                                                                                                 11-10-2011

                                                                                                                        י"ג בתשרי התשע"ב

06-07-2011: "ניצן טור, תלמיד התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, זוכה במקום הראשון באולימפיאדת המתמטיקה הארצית שע"י מכון וייצמן למדע"

יולי  2011  : "רום דודקביץ', יואב קראוז, שגיא רווה ותום פרסטר, כולם בוגרי התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, גורפים זכיות במדליות זהב ואחרות באולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית אשר התקיימה בהולנד"

תלמיד / בוגר יקר

בכל שנה ושנה משתתפים תלמידי התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה ובוגריה באולימפיאדות שונות למתמטיקה ולמדעים וגורפים זכיות ופרסים מרשימים.

צוות התכנית גאה בזכיות אלו ומתייחס אליהן בחשיבות רבה היות ופסגות אלו הן יעד עיקרי אשר מציבה התכנית לתלמידיה. הנהלת התכנית מעודדת את השתתפות תלמידיה ובוגריה בתחרויות אלו בכל דרך ומעניקה את הכבוד הראוי לכל מועמד אשר מנסה את כוחו. 

גם השנה, תתקיימנה בחינות מקדימות לקראת התחרויות השונות. אנו שמחים להביא לידיעת תלמידינו ובוגרינו את הפרטים על אודות ההערכות לקראת אולימפיאדת גיליס-האולימפיאדה הארצית במתמטיקה.

6-7 מצטייני אולימפיאדת גיליס ירכיבו את נבחרת ישראל במתמטיקה אשר תתמודד באולימפיאדת המתמטיקה הבינלאומית.  

זאת ועוד, הזוכים בשלושת המקומות הראשונים  באולימפיאדת גיליס יזכו, כל אחד, בפטור משכר לימוד בלימודיהם האקדמיים באוניברסיטת בר אילן. (הזוכה במקום הראשון- פטור מלא משכר לימוד בשלושת שנות לימודיו לתואר ראשון, הזוכה במקום השני- פטור משכר לימוד של שנתיים והזוכה במקום השלישי בפטור משכר לימוד של שנה אחת).

אנו מעודדים אותך, תלמיד/בוגר, לגשת אל בחינות אלו ולנסות את כוחך שכן מאמינים אנו כי בידע זה של תלמידינו ובוגרינו, טמונה ההנהגה המדעית העתידית של מדינת ישראל.

האולימפיאדה העולמית למתמטיקה כמו הארצית, מיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים במתמטיקה (כולל תלמידים שכבר נגשו לבחינת הבגרות אך עדיין נמצאים בלימודי תיכון) ואף לצעירים יותר המרגישים מספיק בקיאים בתחום.

 

אנו ממליצים לעיין באופי השאלות ולהתחיל להתכונן לבחינה במקביל ללימודיכם בתכנית.

להלן לינקים לאתרים בהם שאלות משנים קודמות, לצורך תרגול והבנת הדרישות:                                         

  1. http://davidson.weizmann.ac.il/content/שאלות-ופתרונות-משנים-קודמות
  2. האתר של "תחרות הערים" http://taharut.org/ כולל יותר דוגמאות, וזה בערך אותו סוג שאלות [מימין תראו בעיות ופתרונות. ] לגבי תחרות הערים תקבלו מייל נפרד לאחר החג.

 

 

בנוסף, המרכז הישראלי לקידום מדעי המתמטיקה יחד עם המחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בר אילן, יקיים כ- 3 מפגשי הכנה לקראת שלב ב'  - אולימפיאדת גיליס [תאריכים ושעות טרם נקבעו]. המפגשים יתקיימו באוניברסיטת בר אילן בהנחיית מורים מצוינים על מנת לקדם ולהגדיל את סיכויי תלמידינו אף יותר.

 

שלב ב' של האולימפיאדה (תלמידי התכנית פטורים משלב א') יתקיים ביום רביעי, י"ט חשון תשע"ב , 16.11.2011.

על מיקום ושעה מדוייקים תבוא הודעה נפרדת בסמוך למועד.

קיום שיעורי ההכנה, מותנה ברישום מוקדם אותו ניתן לעשות דרך משרדי התכנית: yuni@yuni.co.il

אנא שלח מייל עד ה- 23/10, אם הנך מעוניין להשתתף בהכנה לאולימפיאדה ומלא את הטבלה הבאה:

 

שם פרטי

שם משפחה

דוא"ל

נייד/ים

אזור לימוד

שכבת לימוד

מורה בתכנית

מעוניין להבחן לשלב ב לקראת האולימפידה

מעוניין להשתתף במפגשי ההכנה

אם הנך בוגר התכנית – שנת סיום הבגרות במתמטיקה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בברכת הצלחה מרובה ובחיזוק ידיכם,

אלישבע פרידמן

מנהלת התכנית

 

העתק:

פרופ ארד, מיייסד התכנית.