בקשה לדיון מחודש על תוצאות בחינת הקבלה לתכנית

החל מתאריך 15/11/2017 לא יתקבלו עוד בקשות להשתלבות מאוחרת לשנה"ל תשע"ח. המעוניינים להשתלב בתכנית בשנה"ל תשע"ט, יעקבו אחרי הפרסומים והחל מחודש פברואר ניתו יהיה להירשם לבחינות קבלה לקראת תשע"ט. הרבה הצלחה !

בימים אלו נשלחו אליכם תוצאות בחינות הקבלה לתכנית, אנו מודעים לכך שלעיתים תלמיד לא מצליח להביא לידי ביטוי את מלוא יכולותיו בבחינה זו, מסיבות שונות.

במידה וילדך מרגיש/חושב כי לא מיצה את יכולותיו עד תום, אנו מאפשרים הגשת בקשה לדיון מחודש בהחלטת הקבלה.

המעוניינים לעשות זאת, יוכלו להגיש בקשתם בקישור הבא (טופס ללא מסמכים נלווים, לא ייקלט במערכת):

  • יש למלא פרטים אישיים.
  • יש לרשום בפירוט הבקשה את הנימוקים להגשתה.
  • יש לצרף תעודה אחרונה (במידה וטרם קיבלת את תעודת סוף שנה, ניתן להגיש את תעודת המחצית).
  • יש לצרף המלצת מורה למתמטיקה (מורה מביה"ס, ולא מהתכנית)
  • ניתן לצרף כל מסמך נוסף המעיד על יכולותיו הגבוהות של התלמיד (כגון : תעודות הצטיינות, תעודות זכיה בתחרויות, אישור מחוננות/הצטיינות מטעם משרד החינוך ועוד...)
  • במידה והתלמיד למד אצלנו בתכנית, אנו נפנה למורה הקבוצה לשם קבלת המלצה, ואין צורך לפנות אליו עצמאית.

מטרתינו במתן האפשרות לקבלה באופן זה היא שע"י הצגת כל המסמכים והבקשה אנו למדים על מוטיבציית הילד, כישוריו, מידותיו שלא דרך בחינה קשה ומלחיצה מעצם אופיה. אלא באמצעים המסכמים את ידיעותיו והליכותיו של הילד לאורך זמן.

ועדת ערעורים תתכנס לראשונה ב-15/7 ותדון בכל הבקשות, המתקבלים דרך ועדה זו יתקבלו על בסיס מקום פנוי בקבוצות הלימוד.

מספר נקודות חשובות בטרם תגישו את הבקשה :

למעוניינים בתכנית העשרה (שכבות ו'-ז')

  • מטרת תכנית העשרה היא פיתוח חשיבה מתמטית בצורה חווייתית אצל התלמידים. יחד עם זאת, היות שמהלך השיעור מתקיים, בדרך כלל, בעבודה או תחרות קבוצתית, תלמיד אשר לא יהיה ברמה תואמת לשאר הקבוצה, עלול להרגיש תסכול. 

 

למעוניינים בתכנית התלת שנתית אשר מתחילה בשכבה ח'

  • ידוע כי יש קורלציה גבוהה בין מוטיבציה להצלחה. תלמידים בעלי מוטיבציה, מצליחים לפתח יכולות גבוהות עם הזמן ולהצליח כאשר מוצבים בפניהם אתגרים על כן חשוב לברר האם המוטיבציה להגשת הבקשה נובעת מרצון ההורה או רצון התלמיד. למרות הצורך הברור בתמיכת ההורים במהלך הלימודים בתכנית, מניסיוננו, תלמידים אשר החלו את לימודיהם רק בשל דחיפה של ההורים, לא החזיקו מעמד וחוו כישלונות ואכזבות חוזרות.

 

  • הלימודים בתכנית הם ברמה גבוהה ביותר, כך גם הבחנים והמבחנים במהלך הדרך. אמנם תלמידים מוכשרים אינם מורגלים בחווית כישלון, אך הם חווים אותה בתחילת דרכם אצלנו בתכנית שכן המאמץ כעת הוא רב יותר. עם הזמן תלמידים אשר בתחילת דרכם לא הצליחו, לומדים להשקיע נכון ומצליחים יותר. אם ילדכם אינו בעל ציונים 90-100 במתמטיקה התהליך אותו תארנו לא בהכרח יצליח עימו ויתכן כי יחווה פעם אחר פעם כישלון, שיקלו שוב הגשת הבקשה.

 

נבחנים צעירים – הקדמה : תלמיד "צעיר" יכול להבחן בבחינת הבגרות לפני שכבה י' רק אם הוא מוגדר כמצטיין או מחונן בבחינות אגף המצטיינים ומחוננים. לפיכך ככלל - איננו ממליצים לנבחןשלא עבר בחינה אצלנו לשכבת גיל גבוהה מגילו, להגיש בקשה לדיון מחודש ולהתקבל לתכניתנו כאשר הוא "צעיר".

אולם אם הנבחן מוגדר כמצטיין או מחונן, אנו מוכנים לשקול הכנסה מוקדמת לתכנית העשרה בלבד.

נבחן צעיר שמוגדר מצטיין או מחונן ונבחן לתכנית האצה, לא יוכל להגיש בקשה לדיון מחודש (ערעור).

תחת זאת- ניתן ליצור עימנו קשר על מנת לברר אם הציון גבולי. במידה וכן, ניתן להגיש בקשה לשקול את קבלתו לשכבה צעירה יותר על סמך המבחן. לחילופין ניתן לבקש להירשם לבחינה נוספת לשכבת גילו של התלמיד.

כמו כן ניתן יהיה להירשם שנית לבחינות הקבלה בשנה"ל הבאה לאותה שכבת גיל בתכנית, רישום לבחינות קבלה לקראת תשע"ט יחל בפברואר 2018.

 

* העמוד נוסח בלשון זכר אולם מיועד לשני המינים.